Na úvodní stránku ČLS JEP ČESKÁ LÉKAŘSKÁ SPOLEČNOST J. Ev. PURKYNĚ
Časopisy - Článek
Na úvodní stránku ČLS JEP Aktuality O Společnosti O nakladatelském středisku Časopisy Vyhledávání Knihy Supplementa Katalog
 
  Anglicky / English version Vnito. Lék., 46, 2000, No. 10, p. 681 - 688
 
Pruoezová studie volby farmakoterapie v akutní fázi léeby akutního infarktu myokardu - 1. eást 
Vleek J. 1 , Gregor J. 2 , Macek K. 2 , Vítovec J. 3 , Práznovcová L. 1 , Zajíc J. 2 , Starec 

1 Univerzita Karlova Praha, Farmaceutická fakulta, Hradec Králové, dikan doc. RNDr. J. Dušek, CSc. 2 Fakultní nemocnice, Hradec Králové, oeditel doc. MUDr. L. Hégr, CSc. 3 LF MU, II. interní klinika FN U sv. Anny, Brno, poednosta doc. MUDr. J. Zicha, CSc. 4 Univerzita Karlova, 3. Lékaoská fakulta, Praha, dikan prof. MUDr. M. Andil, CSc. 5 Masarykova nemocnice Ústí n. Labem, oeditel MUDr. I. Stanik 6 FN Královské Vinohrady, Praha, oeditelka MUDr. M. Alušíková, CSc.
 


Souhrn:

       Úvod: Léeba akutního infarktu myokardu prochází zminami. V léebi akutního infarktu myokar- du se jako velmi úeinné ukázaly poedevším trombolýza, podávání antiagregancií, beta-blokátoru a inhibitoru angiotenzin-konvertujícího enzymu. Poi tom jako rozhodující se zdá doba od zaeátku poíznaku do zahájení léeby v nemocnici. Cíl: Popsat léebu nemocných hospitalizovaných na jednotkách intenzivní péee pro akutní infarkt myokardu. Sledovat rozdíly mezi fakultními a ostatními nemocnicemi. Metodika: Pomocí dotazníku byly sledovány v prospektivní studii v prvních toech misících roku 1996 všichni nemocní, kteoí byli hospitalizováni pro akutní infarkt myokardu. Sledování probihlo na sedmi jednotkách intenzivní péee fakultních nemocnic a na devíti jednotkách intenzivní péee ostatních nemocnic a sbírány byly informace o diagnóze, farmakoterapii a výsledku terapie. Prv- ních 24 hodin terapie byly sbírány informace podrobniji. Výsledky: Antiagregancia byla zvolena u 88 %, nitráty u 77,8 % nemocných, trombolytika, beta-blo- kátory a inbibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu asi u 30 % nemocných. Perkutánní trans- luminální koronární angioplastika byla použita asi u 7 % nemocných. Záviry: Je popsán zpusob léeby akutní fáze akutního infarktu myokardu. Ve fakultních nemocni- cích se v roce 1996 eastiji užívala trombolýza, perkutánní transluminální koronární angioplasti- ka, intravenózni podávané beta-blokátory a nitráty.

        Klíčová slova: Farmakoepidemiologie - Akutní infarkt myokardu - Farmakoterapie - Observaení
       

Objednat toto číslo jako - FYZICKÁ OSOBA nebo PODNIKATELSKÝ SUBJEKT

  ZPĚT NA OBSAH  
 
 
| HOME PAGE | KÓDOVÁNÍ ČEŠTINY | ENGLISH VERSION |
©  1998 - 2008 ČESKÁ LÉKAŘSKÁ SPOLEČNOST J. E. PURKYNĚ
Výroba: NT Servis, s.r.o., provozovatel serveru P.E.S. consulting, s.r.o.
WEBMASTER