Na úvodní stránku ČLS JEP ČESKÁ LÉKAŘSKÁ SPOLEČNOST J.Ev. PURKYNĚ
NTS - Knihy
Na úvodní stránku ČLS JEP Aktuality O Společnosti O nakladatelském středisku Časopisy Vyhledávání Knihy Supplementa Katalog
 
 


VYPRODÁNO
KAREL LEWIT
MANIPULAČNÍ LÉČBA V MYOSKELETÁLNÍ MEDICÍNĚ
Páté, zcela přepracované vydání
Vydalo nakladatelství Sdělovací technika, s.r.o., ve spolupráci s Českou lékařskou společností JEP v listopadu 2003.
420 tiskových stran formátu B5, lepená vazba, 155 barevných a 313 černobílých vyobrazení.
ISBN 80-86645-04-5
990,-Kč plus poštovné
Nové texty: zřetězení funkčních poruch na podkladě vývojové kineziologie a pojmu programování, “funkční technika” a “counterstrain”, “exterocepční stimulace” především pomocí hlazení podle Hermachové, terapie jizev, měkké techniky a relaxační svalové techniky, zejména za důsledného použití reciproční inhibice. Terminologický slovníček, nová barevná fotodokumentace.

VYPRODÁNO
W. F. DICK, F. W. AHNEFELD, P. KNUTH
PRŮVODCE URGENTNÍ MEDICÍNOU
Algoritmy a přehledy postupů
Vydalo nakladatelství Sdělovací technika, spol. s r.o., ve spolupráci s Českou lékařskou společností JEP a nakladatelstvím ing. Boleslav Hemzal - NEPTUN v Praze v roce 2002.
Překlad německého vydání Logbuch der Notfallmedizin (Algorithmen und Checklisten), 2. Auflage, Springer-Verlag Berlin Heidelberg 1997, 2000.
Překlad PhDr. Jana Vyorálková. Odborná spolupráce MUDr. Jan Tuček, MUDr. Josef Mucha.
202 stran formátu A4 v kroužkové vazbě.
ISBN 80-901936-5-X
300,-Kč plus poštovné
 
LÁSZLÓ TÖRÖK
KOŽNÍ PROJEVY PŘI CHOROBÁCH VNITŘNÍCH ORGÁNŮ

Vydalo nakladatelství J. A. Barth Verlag, Hüthig GmbH, Heidelberg, ve spolupráci s Českou lékařskou společností JEP v Praze, 1998.
Z německého vydání Hauterscheinungen bei Erkrankungen innerer Organe přeložil
prof. MUDr. Pavel Barták, CSc.
215 barevných obrázků, 56 tabulek, 240 stran
ISBN 3-335-00593-7
Kč 600,- plus poštovné

Protože je kůže snadno přístupná veškerému vyšetřování, znalosti - zejména imunitní - rostou kosmickou rychlostí. Kůže jako součást organismu zrcadlí patologické stavy vnitřních orgánů, a tak je možno objevit závažné vnitřní choroby dříve, než se plně rozvinou a ohrozí svého nositele. A právě v tom je hlavní přednost knihy. Na kůži se objevují signály vnitřních nemocí - dermadromy, které krvácením pod nehtem včas upozorní na infekční endokarditidu, intravitální „mrtvolné skvrny" signalizují krvácení do vnitřních orgánů, centrofaciální lentiga jsou součástí vážné vývojové poruchy. Většina dermatologů to všechno ví, zná i souvislosti, jenom si je včas nevybaví. Törökova kniha je vybavuje okamžitě a nezapomíná ani na nejzapadlejší syndromy. Nejen dermatolog, ale i pediatr, internista nebo rodinný lékař v denní praxi ocení tuto rychlou „počítačovou" diferenciální diagnózu, na které může záviset nejen uzdravení, ale i život našeho pacienta.

Z recenze prof. MUDr. P. Bartáka, CSc.

 

 
| HOME PAGE | KÓDOVÁNÍ ČEŠTINY | ENGLISH VERSION |
©  1998 - 2008 ČESKÁ LÉKAŘSKÁ SPOLEČNOST J. E. PURKYNĚ
Výroba: NT Servis, s.r.o., provozovatel serveru P.E.S. consulting, s.r.o.
WEBMASTER