Na úvodní stránku ČLS JEP ČESKÁ LÉKAŘSKÁ SPOLEČNOST J. Ev. PURKYNĚ
Časopisy - Článek
Na úvodní stránku ČLS JEP Aktuality O Společnosti O nakladatelském středisku Časopisy Vyhledávání Knihy Supplementa Katalog
 
  Anglicky / English version Čas. Lék. čes., 2006, 145, pp. 432–436.
 
Kapslová endoskopie – minulost, přítomnost a budoucnost 
Drastich P. 

Klinika hepatogastroenterologie IKEM, Praha
 


Souhrn:

       Bezdrátová kapslová endoskopie je bezpečná a neinvazivní metoda využívaná k zobrazení tenkého střeva a terminálního jícnu. Vyšetření je velmi dobře tolerováno pacientem. Pro možnost detailního ohodnocení sliznice tenkého střeva má v současnosti kapslová endoskopie vyšší diagnostickou výtěžnost než ostatní dostupné modality. Zvláště užitečná je tato metoda při vyšetřování zjevného a okultního krvácení, celiakie a Crohnovských lézí. V jícnu je kapslová endoskopie určena především k dlouhodobému sledování nemocných s Barrettovým jícnem, cena vyšetření je však výrazně vyšší než gastroskopie. Uvíznutí kapsle je nejzávažnější, ale prakticky jedinou komplikací vyšetření vyžadující často elektivní chirurgické řešení. Budoucnost kapslové endoskopie je závislá na rozvoji technologie.

        Klíčová slova: kapslová endoskopie, krvácení do gastrointestinálního traktu, Crohnova, choroba, celiakie, vyšetření tenkého střeva, Barrettův jícen.
       

Objednat toto číslo jako - FYZICKÁ OSOBA nebo PODNIKATELSKÝ SUBJEKT

  ZPĚT NA OBSAH  
 
 
| HOME PAGE | KÓDOVÁNÍ ČEŠTINY | ENGLISH VERSION |
©  1998 - 2008 ČESKÁ LÉKAŘSKÁ SPOLEČNOST J. E. PURKYNĚ
Výroba: NT Servis, s.r.o., provozovatel serveru P.E.S. consulting, s.r.o.
WEBMASTER